Zajęcia w przedszkolu

DOGOTERAPIA W GRUPIE MISIÓW

To metoda wspomagająca rehabilitację, psychoterapię i edukację.
Takie zajęcia z wyszkolonym psem, który pełnił tutaj szczególną rolę - terapeuty zostały przeprowadzone w grupie MISIÓW.

Dzieci są w stanie bardzo dużo zrobić dla psa, który je w pełni akceptuje, nie ocenia i nie reaguje dezaprobatą na braki w umiejętnościach czy dziw­ne zachowanie.

Pies podczas zajęć wykonywał polecenia (komendy) dziecka czy terapeuty, lub tylko się przyglądał - "słuchał" bajek w nagrodę pozwalał się nakar­mić lub pogłaskać.

Uczeń w naszej szkole zdobędzie wiedzę, która pozwoli mu na swobodne posługiwanie się językiem niemieckim – zarówno w życiu codziennym, jak również na poziomie specjalistycznym. Nasi nauczyciele stosują aktywne metody, które łączą metodykę nauczania treści ogólnokształcących z metodyką nauczania języka niemieckiego. Przygotowujemy do zdobywania kolejnych szczebli edukacji z nauczaniem dwujęzycznym. Po pewnym czasie język niemiecki staje się narzędziem do zdobywania wiedzy, uczniowie poznają specjalistyczne słownictwo i nabywają umiejętność swobodnego posługiwania się językiem niemieckim. Ważnym celem edukacyjnym nauczania w dwóch językach jest także zdobycie wiedzy o rzeczywistości, historii, geografii i kulturze Niemiec, a także poznawanie wybranych tytułów z literatury niemieckojęzycznej. Kształtuje to otwartość na świat i tolerancję dla innych kultur. Stąd już teraz sukcesywnie wzbogacamy nasz księgozbiór.